Kitap bağışı

• Konbuyu başlatan rapunzel
  • Başlangıç tarihi
R

rapunzel

Yeni Üye
Like puanı
0
Merhaba arkadaşlar kitap kurtlarının hoşuna gidecek bir kuruluştan bahsedeceğim size.

Türkiye'nin her yerine kitap bağışı gönderen bir kuruluş var: ZEST tam kitapseverlerin hoşuna giden birşey yapıyor. Maddi durumu iyi olan kitap kurtlarıyla kitap alacak maddi gücü olmayan ama kitap okumayı seven insarlar arasında köprü oluyor.

Hepimiz biliyoruz kitap fiyatları malesef çok pahalı. Herkes istediği her kitabı alamıyor :(
işte ZEST bu noktada devreye giriyor. Kitap alacak, kütüphane kuracak maddi imkanı olmayan kuruluşlara kitap bağışı yapıyor, kütüphane kuruyor.

Maddi durumu iyi olan kitap kurtları ZEST aracılığıyla kendilerinin veya sevdikleri kişilerin adlarına ihtiyaç olan bir kuruma-okula kütüphane yaptırabilirler.
Veya bağış yaparak kitap alamayan bir kuruluşa kitap bağışı gönderilmesini isteyebilirler.

ZEST dernek olarak resmi şekilde faaliyet gösteriyor. Hepimizin destek vermesi lazım diye düşünüyorum.

Her kitapseverin hoşuna gideceğini düşündüğüm paylaşayım dedim 😃 Siz de bir okula kitap bağışı gönderilmesini sağlayabilirsiniz...

Kitap bağışı ile ilgilenen arkadaşlar için ZEST'in resmi sitesinin linkini paylaşıyorum: ZEST